Jan Němec kraloval i v druhém dějství Světového poháru

Ve švýcarském středisku Atzmännig se v pátek sešli nejlepší travní lyžaři světa aby zde ve dvou startech bojovali o další letošní body do celkového hodnocení světového poháru. Ve výšce 900 m.n.m. se v příštím roce uskuteční MS i MS juniorů, proto si naši reprezentanti chtěli vyzkoušet tratě, na kterých budou v září 2011 bojovat o nejcennější kovy.

První disciplínou víkendového programu byl obří slalom a naši reprezentanti znovu prokázali příslušnost k absolutní světové špičce. V kategorii žen se za „neporazitelnou“ Anna-Lenou Büdenbenderovou z Německa (55,70) umístila Rakušanka Ingrid Hirschhoferová (56,49 s.). Naše Zuzana Gardavská (68,04 s) vybojovala páté místo.

Mezi muži se z dalšího vítězství v závodech světového poháru radoval český reprezentant Jan Němec (51,13 s.). Druhý dojel do cíle, již po třetí v letošní sezóně Edoardo Frau (ITA) - časem 51,48 s. a na bronzové pozici se umístil Michael Stocker (AUT), který protnul cílovou fotobuňku v čase 52,18 s. Další naši reprezentanti se také neztratili. Do patnáctky nejlepších se probil ještě pátý Martin Stěpánek z Tesly Brno (52,66 s.), osmý Daniel Mrňa z LK Zlín (53,23 s.) a mladý talent ze Slovanu Moravská Třebová – Lukáš Kolouch, který dosáhl času 54,51 s. a v silné konkurenci mu patřilo 12. místo.

Druhý den čekal travní lyžaře závod v superkombinaci. Tato nová disciplina se již natrvalo zabydlela v kalendáři Světového poháru a nabízí divákům atraktivní velmi vyrovnanou podívanou. Po prvním dějství, kterým byl superobří slalom, to pro naše barvy vypadalo velmi nadějně. Za vedoucím Italem Frauem se usadil s deseti setinovou ztrátou úřadující mistr světa Jan Němec, který vedl o dvě desetiny před suverénem letošní sezóny Italem Frauem. Rozdíly mezi jednotlivými lyžaři byly minimální, proto se očekával velký nápor slalomářských specialistů ve druhé části superkombinace. Výborným způsobem si ze slalomovými brankami poradil Jan Němec (Skiareál Olešnice v Orl. horách) a součtem 49,81 s. vybojoval vítězství. Další skvělý italský slalomář Edoardo Frau (49,92 s.) obsadil druhé místo. Michael Stocker (AUT) zajel také bezchybně a časem 50,70 s skončil třetí. Martin Štěpánek (51,37 s.) zajel šestý nejrychlejší čas také ve slalomovém kole a uhájil konečné 6. místo. Stabilní formu potvrdil 7. místem Daniel Mrňa v čase 51,45 s., na 9. příčku se posunul Jan Gardavský (51,96 s.) a na 14.místě se umístil další český lyžař Michal Pohl (54,26 s.) ze Skiareálu Olešnice v Orl. horách.

Mezi ženami se našim děvčatům nedařilo. Závod nedokončila Gardavská ani Ivánková. Vynikajícím výkonem se prezentovala Anna-Lena Büdenbenderová z Německa, která časem 54,53 s. porazila Japonku Shintaniovou (55,08 s.) a vybojovala tak druhé víkendové vítězství. Třetí skončila Rakušanka Ingrid Hirschhoferová (55,76 s.).