Dvakrát bronz: Štěpánek a Mlejnková úspěšně zahájili světový pohár 2008

Petra MlejnkovaV rakouském středisku Bad Tatzmansdorf/Rettenbach se v sobotu sešli nejlepší travní lyžaři světa aby zde v superkombinačním závodě bojovali o letošní první body do celkového hodnocení nového ročníku světového poháru. Tato nová disciplina se již natrvalo zabydlela v kalendáři Světového poháru a nabízí divákům atraktivní, velmi vyrovnanou podívanou.

Po prvním dějství , kterým byl superobří slalom, to pro naše barvy vypadalo velmi nadějně. Za vedoucí dvojicí Frau (ITA) a Stocker (AUT) se na třetí místo dostal Martin Štěpánek (Tesla Brno) a na průběžnou 7.příčku se zařadil Lukáš Kolouch (TJ Slovan Moravská Třebová). Ovšem rozdíly mezi jednotlivými lyžaři byly minimální , proto se očekával velký nápor slalomářských specialistů ve druhé časti superkombinace. Výborným způsobem si se slalomovými brankami poradil Riccardo Lorenzone (ITA) a součtem 55,96 s. vybojoval celkově 2.místo. Další skvělý slalomář Michael Stocker (AUT) zajel také fantasticky a časem 55,96 s. vybojoval vítězství pro Rakousko. Martin Štěpánek zajel bezchybně i slalom a zaslouženě mu patří první letošní bronz ve Světovém poháru. Perfektní formu potvrdil 6.místem Lukáš Kolouch (Slovan Martin ŠtěpánekMoravská Třebová), který časem 57,60 s. udržel krok se světovou špičkou. Mezi ženami se dařilo, Petře Mlejnkové z Lyžáku junior Brno, která časem 62,28 s. vybojovalo další bronzovou příčku pro českou výpravu. Pro vítězství si dojela Ingrid Hirschhofer z Rakouska (60,90 s.), 2. skončila německá reprezentantka Anna-Lena Budenbender (61,55 s.). Nadějně rozjetou superkombinaci měla také Michaela Ducháčková (Grasski Dlouhoňovice), která se bohužel nevyhnula chybě ve slalomovém kole a dokončila závod na 8.místě s velikou ztrátou.
Ve dvoudenním závodním programu byly ještě dva starty v závodech FIS. V sobotu se bojovalo o FIS body v superobřím slalomu a v neděli čekal travní lyžaře slalom.
Superobří slalom vyšel dokonale italskému trojlístku Edoardo Frau (27,47 s.), Stefano Sartori (27,71 s.) a Pietro Guerini (27,96 s.) , který v uvedeném pořadí obsadil první tři místa. Hned za nimi se usadil ve výsledkové listině čtvrtým časem – 28,10 s. Václav Srb (GST Liberec). Velmi dobře zajel také Jan Gardavský (28,16 s.) ze Staru Suché Lazce, který byl šestý jen dvě setiny před svým reprezentačním kolegou Martinem Štěpánkem (28.18 s.).
V kategorii žen se za vítěznou Italku Antonellu Manzoni (29,15 s. ) zařadily hned dvě lyžařky Němka Anna-Lena Budenbender (30,29 s.). a japonská závodnice Yukiyo Shintani (30,29 s.). Na čtvrtém místě byla klasifikována Petra Mlejnková (30,31 s.).
Lukáš KolouchNedělní slalom ukončil dvoudenní vystoupení travních lyžařů v rakouském Rettenbachu, kde se v příští sezóně představí světová špička při mistrovství světa. Mezi muži se z vítězství ve slalomový brankách radoval Riccardo Lorenzone (ITA) časem 53,76 s. s přehledem zvítězil před domácím Rakušanem Stockerem (54,55 s.) a třetím Eduardo Frauem (54,95 s.). Nejlepší z našich závodníků byl na 9.místě Lukáš Kolouch (56,57 s.) následován desátým v pořadí Janem Gardavským (56,80 s.). Do patnáctky nejlepších se probil ještě lyžař Sokola Předklášteří – Jakub Nekvapil, který dosáhl času 57,63 s. a v silné konkurenci mu patřilo 15. místo. Martin Štěpánek se tentokrát chyby nevyvaroval a nedokončil první kolo. V ženské kategorii nenašla přemožitelku Japonka Yukiyo Shintani (60,05 s.). Druhé místo patřilo Anna-Leně Budenbender (60,33 s.) a jako třetí protnula cílovou časomíru Illaria Sommavilla z Itálie (60,79 s.). Naše Petra Mlejnková se časem 61,88 s. zařadila na pátou příčku a potrhla tak úspěšný český víkend.

Výsledky jsou ve výsledkovém servisu: http://www.grasski.net/option,com_cmdgicomp/Itemid,68/ a fotogalerie ze všech startů českých travních lyžařů je na adrese: http://www.grasski.net/
Domácí špičku čeká 21. a 22.6. druhé pokračování Českého poháru v Dlouhoňovicích u Žamberka, kde jsou na programu atraktivní sprint slalomy pro juniory a dospělé. Žákovské kategorie se v mezinárodní konkurenci předvedou mezi bránami obřího slalomu a slalomu.